Ósmoklasiści w Nowodworku

Korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi uczniowie klas VIII wzięli udział w XI Nowodworskim Festiwalu Nauki. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Panem Dyrektorem – Waldemarem Ptakiem oraz Panią Wicedyrektor – Joanną Drożdż w szkolnej auli. Dyrektorzy przybliżyli historię i tradycje szkoły oraz  zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/ 2024. Po części oficjalnej podzieleni na grupy uczniowie m.in. ze Szkół Podstawowych z  Bysławia, Kęsowa, Cekcyna, Śliwic, Żalna wzięli udział w lekcjach oraz spacerze po szkole. Na zakończenie młodzież uczestniczyła w quizie interaktywnym a jedną z nagrodzonych okazała się nasza uczennica Maria Helmin.

Ciekawie spędzony czas w Nowodworku z pewnością korzystnie wpłynie na podjęcie przez naszych ósmoklasistów właściwego wyboru edukacyjnego.