Projekt  Kobieta  Wydobywanie

Projekt Kobieta Wydobywanie

Pięć uczennic naszej szkoły pod opieką Pani Karoliny Przybysz udało się do Domu Kultury w Tucholi, aby wziąć udział w debacie na temat kobiet. Projekt skierowany został do ,,silnych” i ,,niezależnych” przedstawicielek płci pięknej :). Mieliśmy możliwość zapoznania się z autorkami i pomysłodawczyniami akcji – są to młode dziewczęta z klas drugich gimnazjum wraz z Panią Martyną . Na sali zauważyć można było  obecność zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy odważyli się przyjść i wysłuchać zdania kobiet. Debata miała 2 części : pierwszą była dyskusja, a drugą rozdanie nagród za udział w konkursie związanym z tym projektem. Reprezentanki naszej szkoły: Zuzanna Kiełpikowska , Natalia Wolańczyk , Martyna Orlikowska , Paulina Zielazna oraz Martyna Zabłocka chętnie opowiędzą więcej na ten temat.

Zdjęcie: Martyna Orlikowska

Tekst: Martyna Zabłocka