PROJEKT: “WARSZTATY MAŁEGO ARCHITEKTA…”

Uczniowie klas II i III szkoły podstawowej wraz z dwiema bydgoskimi szkołami uczestniczą w projekcie edukacyjnym, dotyczącym kształtowania przestrzeni. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, realizowane przy współpracy z Wydziałem Budownictwa, Architektury i Inżynierii ŚrodowiskaUniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Zajęcia prowadzi czwórka studentów kierunku Architektura i Urbanistyka: Natalia Krzemkowska, Natalia Łuczak, Marta Stogowska, Szymon Kowalski.

Projekt składa się z cyklu zajęć, który zostanie zakończony konkursem wiedzy o architekturze organizowanym w Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy. Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest architektura oraz dom. Studenci prezentowali również wykonane przez nich projekty i makiety. Na każdych zajęciach uczniowie mają okazję sami stać się „małymi architektami” i tworzą własne prace.