Sukcesy naszych szachistów

W Tucholi rozpoczęła się kolejna edycja turniejów szachowych z cyklu “Polubić szachy – zostań mistrzem” Fundacji “Zagrajmy razem”. Jest to projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi stał się, w dniu 22 września 2023r. areną zawodów szachowych, na których lista startowa zawierała ok. 120 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało 22 zawodników z klas od trzeciej do ósmej. Najlepiej wypadł Antek Nowacki, zajmując pierwsze miejsce w kategorii chłopców do lat 11 i Karolina Kołakowska, która zdobyła również pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat 14. W kategorii dziewcząt do lat 11 –  Rozalia Blachnierek zdobyła 4 miejsce, a w kategorii chłopców do lat 14 Mirosław Angelov zdobył 13 miejsce. Następnym etapem cyklu “Polubić Szachy – zostań mistrzem” był wyjazd do Świecia w dniu 6.10.23r.  W turnieju brało udział 111 zawodników, naszą szkołę reprezentowało 21 osób. Karolina Kołakowska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat 14, a Antek Nowacki, który mimo, że zajął 5 miejsce w kategorii chłopców do lat 11, to uzyskał tyle samo punktów co pierwszych sześciu zawodników. O piątym miejscu zadecydował komputer na podstawie średniego i pełnego Bucholza. W tej samej kategorii Nikodem Żukowski zajął 12 miejsce. W kategorii dziewcząt do lat 11 Martyna Kolassa zajęła 6 miejsce. W kategorii chłopców do lat 14 najlepiej wypadł Maksymilian Gackowski zajmując 13 miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.