SZKOLNA WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 20 i 21 maja 2019 r. odbyła się wycieczka autokarowa dla uczniów klas piątych do Poznania.  Celem wyjazdu było zwiedzanie wybranych zabytków miasta oraz poznanie nowoczesnych obiektów . Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie: Renata Szymczak, Małgorzata Porożyńska, Monika Wilkowska-Kowalska  oraz bibliotekarz – Stefan Ochendal, a nad całością czuwała pani pilot – Martyna.

Po przyjeździe do Poznania poszliśmy nad Jezioro Maltańskie, które powstało dzięki ludzkiej działalności.  Widzieliśmy tam ,,ciuchcię’’ , która jeździ co 30 minut i która może nas zawieźć  do nowego ZOO.  Następnie przeszliśmy przez most Jordana i dowiedzieliśmy się , że każdy student musi przejść przez górę mostu. Na barierkach było mnóstwo kłódek, które wieszają zakochani, a kluczyki wrzucają do rzeki.  Później udaliśmy się do katedry, ale była w niej niezapowiedziana msza , więc  na rynku na wieży ratuszowej zobaczyliśmy trykające się o 12.00 koziołki. Potem poszliśmy zwiedzać podziemia katedry, w której były relikwie w postaci krwi Jana Pawła II  i  groby Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego.  Następnie pojechaliśmy do interaktywnego muzeum ,,Blubry 6d’’, gdzie poznaliśmy dwie legendy i gwarę poznańską.  Zwiedziliśmy też stadion Lecha Poznań INEA.  To był koniec pierwszego dnia, więc udaliśmy się do Zajazdu NON STOP i tam zjedliśmy obiadokolację oraz nocowaliśmy.

W drugim dniu zwiedziliśmy fort V Twierdzy Poznań z XIX w. Tam też odbył się laserowy paintball. Później pojechaliśmy  do Term Maltańskich i super się bawiliśmy. W drodze powrotnej zjedliśmy posiłek. W autobusie pani pilot zorganizowała konkurs na temat oglądanych obiektów i poznanych legend. Były miłe nagrody. W Bydgoszczy pożegnaliśmy panią pilot. O 20.37 byliśmy już w Lubiewie, a tam czekali na nas nasi rodzice. Szkolną wycieczkę uważamy za bardzo udaną!

Amelia Jastak,  Roksana Gaca i Janese Desario, kl. V b

Foto: Renata Szymczak