SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

Dnia 23 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Lubiewie odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem „Nie daj się wciągnąć”. Dzień rozpoczęliśmy koncertem profilaktycznym zespołu RYMcerze, którego celem była profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań oraz przedstawienie wartości chrześcijańskich. Koncert przeznaczony był dla uczniów klas IV – VII SP i klas gimnazjalnych.  Jego realizacja możliwa była dzięki współpracy z przedstawicielem Fundacji Chrześcijańskiej Jeremiasz – panem Michałem Blachnierkiem. Serdecznie dziękujemy!

Po występie  uczniowie udali się na zajęcia ze specjalistami. Tematem przewodnim spotkań, które przeprowadził dzielnicowy mł. asp. Wojciech Galiński było zjawisko cyberprzemocy. Prócz zajęć edukacyjnych, przewodnicy psów policyjnych mł.asp. Tomasz Kuffel i sierż. szt. Tomasz Kozielecki przeprowadzili pokaz obrony przewodnika psa policyjnego przed agresywnym napastnikiem. Następnie policjanci zaprezentowali sprzęt służbowy oraz radiowóz.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez terapeutę uzależnień – Joannę Żukowską, psychologa – Jagodę Kowalską, pielęgniarkę szkolną – Genowefę Śliwińską oraz instruktora nauki jazdy – Mateusza Gierszewskiego.  Oprócz tego wychowankowie obejrzeli film profilaktyczny. Wszystkie zajęcia tematycznie związane były z zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków psychoaktywnych, cyberprzemocy i bezpieczeństwem w sytuacjach zagrożenia.

W ramach działań profilaktyki zdrowotnej uczniowie klas 0-III uczestniczyli w bezpłatnym przeglądzie stomatologicznym w Ośrodku Zdrowia w Lubiewie, który przeprowadził lek. Cezary Pozorski.

Rozstrzygnięto również konkursy plastyczne pt.: „Uważaj w co klikasz – zagrożenia w sieci” oraz „Nie daj się wciągnąć- zagrożenia w sieci”, które cieszyły się dużym powodzeniem. Nagrodzone prace wydane zostały w okolicznościowym kalendarzu profilaktycznym, który rozdawany był przy okazji Dnia Profilaktyki a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

Zwycięzcy konkursu plastycznego „Uważaj w co klikasz – zagrożenia w sieci” oraz „Nie daj się wciągnąć- zagrożenia w sieci”:

kategoria klas 0-III

I miejsce – Roksana Kiljańska kl. II

II miejsce – Maria Helmin kl. III

III miejsce – Lilianna Ostrowska kl. II

Wyróżnienie:

• Alan Nowak kl. 0
  • Zuzanna Bielińska kl. II

kategoria klas IV – VI

I miejsce – Weronika Nowak kl. VI

II miejsce – Julia Hoppe kl. VI

III miejsce – Martyna Gaca kl. V a

Wyróżnienie:

• Julia Pieczka kl. IV a
  • Aleksandra Ostrowska kl. IV b
  • Martyna Mróz kl. V a

kategoria klas VII i gimnazjalnych

wyróżnienie

• Martyna Zabłocka – kl. III a G

Odpowiedzialnymi za realizację zadania i jego koordynatorami były Karolina Przybysz i Karolina Helmin.