Warsztaty chemiczne dla maluchów

4 kwietnia w Zespole Szkół w Lubiewie uczniowie klasy IIIa gimnazjum wraz z nauczycielką chemii mgr Małgorzatą Porożyńską zorganizowali 2-godzinne warsztaty chemiczne dla III klasy SP. Zajęcia praktyczne w grupach  poprzedzone były pokazem doświadczeń chemicznych w wykonaniu gimnazjalistów. Uczniowie m.in. produkowali “pastę dla słonia”, kłęby dymu- “lokomotywa”, wykrywali wodorotlenki i kwasy, sprawdzali przewodnictwo cieplne i elektryczne metali, doświadczalnie analizowali skład powietrza. Młodsi uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie sprawdzić właściwości wybranych substancji chemicznch, rozdzielać mieszaniny metodami filtracji oraz chromatografii na składniki. Z wielką ochotą bawili się również magnesem… Skrzętnie notowali obserwacje i wnioski, jak przystało na młodych naukowców.