Warsztaty z ratownikiem medycznym

Dnia 21.09.2016r. w ramach programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła 2016” odbyły się zajęcia z przedstawicielem Maltańskiej Służby Medycznej.

Warsztaty dotyczyły udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem warsztatów było oswojenie młodzieży z ideą pomagania oraz nabycie przez gimnazjalistów praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami. Wychowankowie wykonywali ćwiczenia z użyciem fantoma, defibrylatora AED czy przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Zajęcia odbyły się dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Szkoły w Lubiewie „Szkoła z pomysłem”.