Wycieczka do Bydgoszczy

10 czerwca klasa 5b spotkała się rano na dworcu PKP w Błądzimiu skąd po 7 rano pojechaliśmy do Bydgoszczy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było wolne skakanie w Jumping Place. 2 godziny szaleństwa minęły bardzo szybko i udaliśmy się na spacer bulwarem Brdy. Jest to znakomita propozycja dla wszystkich odwiedzających stolicę naszego regionu. Z powodu napiętego harmonogramu Wyspę Młyńską oglądaliśmy z drugiego brzegu. Spacer zakończyliśmy przy centrum handlowym Focus. Chwilę czasu wolnego spędziliśmy na obiedzie i małych zakupach. Krótko po 12 w południe odwiedziliśmy Cinema City, gdzie obejrzeliśmy najnowszą odsłonę przygód „puszystego” kota Garfielda. Następnie udaliśmy się na ulicę Gdańską, gdzie mieści się escape room „Brake The Brain”. Do dyspozycji mieliśmy 3 pokoje: Szkoła Magii – przygoda w świecie Hogwardu, Gniew Olimpu – powrót do czasów starożytnych, W Odległej Galaktyce – zaproszenie na statek łowcy nagród Boby Fetta z Gwiezdnych Wojen. Na rozwiązanie zagadek uczniowie mieli około półtorej godziny. Dzięki współpracy wszystkim udało się opuścić pokoje i po wspólnym zdjęciu mogliśmy udać się na dworzec PKP. Po małej zmianie peronów mogliśmy wrócić do Błądzimia, gdzie czekali na wszystkich rodzice. W trakcie wycieczki przeszliśmy pieszo około 7 kilometrów co pozwoliło nam zbilansować fast food 🙂 . Chciałbym serdecznie podziękować pani Karolinie Przybysz za opiekę nad grupą, a także rodzicom, którzy zgodzili się na wycieczkę z Błądzimia. To bardzo ułatwiło nam logistykę. Powolutku myślę nad planem na przyszły rok i wycieczki będą na pewno dwie, a może coś jeszcze się pojawi? Teraz korzystając z okazji życzę wszystkim wspaniałych wakacji!!!

galeria zdjęć w linku