DLA MAMY

Dzień 26 maja – Święto Matki – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością, najbardziej osobiste święto w roku. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Lubiewie pod kierunkiem swojej wychowawczyni postanowili zaprosić swoje mamy do szkoły, by zaprezentować Im przygotowany program artystyczny. Były wiersze, piosenki oraz przedstawienie nawiązujące do zasad zdrowego żywienia pt., Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Wcielając się w różne postaci, dzieci umilały swoim mamom czas, jednocześnie dziękując za Ich troskę, miłość i poświęcenie. Po zakończonej części artystycznej mamy otrzymały od swoich pociech pamiątkowe dyplomy. Dalsze chwile uroczystości upłynęły na miłej pogawędce, słodkim poczęstunku oraz konkursach, w których wszystkich mamom udało się zdobyć tytuł „Super Mamy”. Myślę, że uroczystość na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci jak i mam.

Tekst i foto: W.Pianowska