„Chórzyści mają pierwsze sukcesy”

Ten rok szkolny rozpoczął się iście śpiewająco. Nasz chór przyjął w swoje szeregi wielu nowych członków i już od września rozpoczęliśmy próby. Pierwszy występ w tym roku szkolnym był zadedykowany naszemu wspaniałemu gronu pedagogicznemu. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci w pięknym stylu zaśpiewały piosenkę ‘’Nauczyciel mądra głowa’’.
Listopad też upłynął nam muzycznie, bo chórzyści najpierw pięknie zaśpiewali ‘’Co to jest niepodległość’’ na Szkolnym Przeglądzie Piosenki Niepodległościowej, a potem, 23go listopada wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Przyrodniczej w Tucholi. Konkurs był organizowany przez Tucholską Szkołę Podstawową Nr 3. Nasi młodzi artyści zaśpiewali pisenkę ‘’Wyobraź sobie ziemię’’, do której tekst specjalnie dla chóru napisała P. Ania Porożyńska, a muzykę zaczerpnieta została z piosenki ‘’Imagine’’ Johna Lennona. Chórzyści z Lubiewa zachwycili wszystkich swoim śpiewem, pozytywną energią i piosenką. Odnieśliśmy wielki sukces bo zajęliśmy 1-sze miejsce w kategorii klas 1-3! Zdobyliśmy piękny dyplom i nagrodę. Nasze zdjęcia pojawiły się w Tygodniku Tucholskim (link poniżej), a po koncercie zebraliśmy wiele pochlebnych opinii i motywujących słów – to dodało nam skrzydeł!
Nasze kolejne zmagania konkursowe miały miejsce na I-szym Gminnym Konkursie Piosenki Świątecznej ‘’Świąteczne nutki’’ w Bysławiu (konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Bysławiu). Nasz chór zaśpiewał nietuzinkową wersję kolędy „Przybieżeli do Betlejem’’ co zostało docenione przez jurorów konkursu. I tutaj zostaliśmy docenieni i zdobyliśmy nagrodę Grand Prix – otrzymaliśmy piękną statuetkę i nagrody, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły. Tak zakończył się dla nas rok 2023 i już nie możemy się doczekać kolejnych prób i występów, bo przecież ze śpiewem na ustach życie staje się piękniejsze…

Anna Porożyńska