„Poznajemy pracę weterynarza”

We wtorek 26 listopada br. naszą szkołę odwiedziła Pani z kliniki weterynaryjnej – Marina Kaniowska. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Pani Weterynarz w ciekawy sposób opowiedziała o zawodzie, w którym pracuje. Uczniowie poznali różne ciekawostki na temat zwierząt, które tak samo jak człowiek chorują, cierpią, potrzebują z naszej strony opieki i troski. Na modelach zwierząt – dzieci doświadczały czynności, które na co dzień wykonuje lekarz weterynarii. Asystowały przy operacji, badały zwierzątka stetoskopem, mierzyły temperaturę, a nawet robiły zastrzyki. Dowiedziały się też jak należy przygotować zwierzęta do zabiegu.

Pokaz Pani Mariny wzbudził wśród dzieci ogromne emocje i zainteresowanie.

Pani Weterynarz, serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję i poświęcony nam czas!