Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem – „Wybieram marzenia, nie uzależnienia!”

Tegoroczny pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy pod znakiem działań profilaktycznych. Do udziału w różnorodnych formach zajęć zaangażowała się cała społeczność szkolna. Uczniowie klas  0 – III rozpoczęli dzień wiosennym spacerem i trakcyjnie Topieniem Marzanny. Po powrocie do szkoły, najmłodsi skorzystali ze sporej dawki energii, uczestnicząc w zajęciach zumba/fitness poprowadzonych przez P. M. Lewandowską. Bardzo owocne okazały się też zajęcia z przyszłymi psychologami z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod kierunkiem p. K. Głogowskiej.

Uczniowie klas IV – VI podczas warsztatów z dietetykiem p. M. Welter  samodzielnie przyrządzali i z apetytem zajadali zdrowe i smaczne kanapki. Na zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej uczyli się jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację oraz omawiali procedurę korzystania z numerów alarmowych pod okiem p. K. Puczyńskiego. Pani psycholog J. Grzempa poprowadziła zajęcia dotyczące zagrożeń cyfrowego świata.

Młodzież klas VI – VIII poznała techniki radzenia sobie z agresją oraz elementy samoobrony, które w interesujący sposób przedstawił p. M. Grzempa. Ciekawe warsztaty z zakresu cyberprzemocy przeprowadzili dla uczniów psychologowie ze Stowarzyszenia Gildia Superbohaterów w Toruniu – p. D. Miałkowska oraz p. M. Siromski.

Tego dnia uczniów i nauczycieli można było zobaczyć w kolorowych, wiosennych i zabawnych strojach. Życzymy sobie aby te wiosenne nastroje towarzyszyły nam każdego dniaJ