Laury dla naszych szkolych szachistów

W dniach od 27.12.21r. do 29.12.21r. troje uczniów z naszej szkoły reprezentowało nas w otwartych Mistrzostwach Tucholi w szachach dla dzieci do lat 12,10 i 8. Przez trzy dni zaciętej rywalizacji w grupie najlepszych szachistów powiatu pokazał się, jako dzielni i waleczni zawodnicy. Jak się okazało, były efekty. Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Zwiefka, która była najlepszą zawodniczką juniorek do lat 10, również najlepszą zawodniczką w całym turnieju. W kategorii juniorek do lat 12 zwyciężyła Karolina Kołakowska. Dziewczyny za takie świetne wyniki w turnieju uzyskały automatycznie V kategorię szachową. Nie zawiódł również Antek Nowacki, który w kategorii juniorów do lat 10 zdobył 5 miejsce. Całą trójka grała pierwszy raz na turnieju, gdzie trzeba notować każdy ruch na szachownicy swój i przeciwnika, patrzeć na zegar aby nie przekroczyć czasu oraz cały czas reagować na rozwój akcji na szachownicy.  Trzeba mieć bardzo podzielną uwagę. Nasi zawodnicy, mimo że pierwszy raz grali z notacją szachową to robili ją wzorowo, za co pochwalił ich sędzia główny mistrzostw. Gratulacje dla zawodników.!