Najmłodsi ,,Nad Zamrzonką”…

Najmłodsi ,,Nad Zamrzonką”…

Dnia 1 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyjechali do Zamrzenicy. Na miejscu na dzieci czekali pracownicy Nadleśnictwa Zamrzenica panowie: Robert Piosik oraz Andrzej Chmielewski.

Podzieleni na grupy wraz z leśnikami i wychowawcami uczniowie przemierzali ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą ,,Nad Zamrzonką”. Panowie leśnicy opowiedzieli uczestnikom wiele ciekawostek, które kryje las. Ukazali fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Uczniowie dowiedzieli się m.in.  w jaki sposób określić wiek drzewa, oraz  jak zmierzyć jego wysokość. Leśnicy udzielili praktycznych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po ścieżkach leśnych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prowadzących i zadawały wiele pytań. Dla wszystkich była to żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła nam na bezpośredni kontakt z naturą.

Na koniec naszej wycieczki na uczestników czekała jeszcze jedna atrakcja-ognisko i pieczenie kiełbasek.

Pragniemy serdecznie podziękować Panom Robertowi Piosikowi oraz Andrzejowi Chmielewskiemu   z Nadleśnictwa Zamrzenica za przychylność i gościnność okazaną nam podczas wycieczki, za cierpliwość i zaszczepienie w nas zainteresowania przyrodą oraz za wręczone nagrody.

Dziękujemy również Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji wyjazdu.

Uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami

tekst i foto: W.Pianowska      

Skip to content