Warsztaty z terapeutą uzależnień

Dnia 19.09.2016r. w Zespole Szkół  w Lubiewie odbyły się zajęcia z terapeutą uzależnień – panią Joanną Żukowską. Dla każdej klasy gimnazjalnej zorganizowano godzinę warsztatów dotyczącą fonoholizmu czyli uzależnienia od telefonu.

W dzisiejszych czasach właściwie nie rozstajemy się z telefonami. Przede wszystkim młodzież korzysta z nich prawie nieustannie – w szkole  oraz w domu. Tak duże przywiązanie do telefonu komórkowego może prowadzić do stopniowego uzależnienia.

W związku z pojawieniem się tego zjawiska, Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Lubiewie „Szkoła z pomysłem” w ramach projektu „Bezpiecznie i przyjaźnie” realizowanego w zakresie programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła 2016” zorganizowało zajęcia dla wychowanków Zespołu Szkół w Lubiewie.