Szachowi Pasjonaci

Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zainteresowania na różnych płaszczyznach np. poprzez udział w wydarzeniach sportowych. W ostatnic tygodniach roku 2022r spora grupa uczniów klas od drugiej do ósmej, która doskonaliła swoje umiejętności gry w szachy na kółku szachowym, brała udział w trzech turniejach projektu “Polubić szachy – zostań mistrzem”. Na każdym turnieju uczniowie klas podstawowych i ponadpodstawowych grali po 7 rund systemem szwajcarskim. W koronowie najlepiej wypadł Antek Nowacki, który zajął pierwsze miejsce w kategorii chłopców do lat 10, zdobywając jednocześnie 5 miejsce na 63 zawodników. Remek Regent z klas 8 zdobył 3 miejsce w kategorii chłopców do lat 17. Wysokie mijesca w klasyfikacji ogólnej zajęli także Marcin Ostrowski i Piotr Kowalski.
Następny turniej odbył się w Bysławiu i tym razem najlepszym zawodnikiem naszej szkoły okazał się Antek Nowack, zajmując w klasyfikacji ogólnej 13 miejsce na 117 zawodników. Z dziewcząt zachwyciła Karolina Kołakowska, która w kategorii dziewcząt do lat 13 zajęła drugie miejsce. Świetnie wypadł Adrian Mroziński, który wygrał 5 partii, pokonując dużo starszych kolegów.
Ostatnim turniejem na naszej trasie był turniej we Więcborku z rekordową liczbą uczestników 160 zawodników ze szkół nie tylko z naszego województwa. Tym razem najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Mirek Anguelov uzyskująć 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej, jednocześnie zdobywając statuetkę za trzecie miejsce w kategorii chłopców do lat 13, a Maria Helmin zdobyła również 3 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 13. Wysokie miejsca w klasyfikacji ogólnej uzyskali również Remek Regent, Antek Nowacki, Antoni Blachnierek, Maksymilian Gackowski, Piotr Kowalski, Karolina Kołakowska, Marcin Ostrowski i Nikodem Żukowski.
Turniej we Więcborku był jednocześnie podsumowaniem cyklu 10 turniejów organizowanych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, których uczestnikami byli uczniowie klas podstawowych i średnich. Wielkim zwyciezcą okaał się Antek Nowacki, który dobył drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej wszystkich 10 turniejów w kategorii chłopców do lat 10. My, jako SP w Lubiewie, również mamy powody do dumy, gdyż zdobyliśmy jako drużyna trzecie mijesce w kategorii Szkół Podstawowych. Jest to zasługa wszystkich uczestników, którzy okazali się wspaniałymi zawodnikami, którzy chętnie rozwijają swoje pasje i zainteresowania oraz nie boją się współzawodnictwa.