Pierwszaki w akcji

We wtorek, 19 września br. dzieci z klasy pierwszej wraz z wychowawczyniami pojechały do Warsztatowni Kreatywności w Lubiewicach, prowadzonej przez P. Małgorzatę i Grzegorza Oparków. Na początku dzieci przygotowały ciasto marchewkowe i buraczkowe. Potem karmiły kozy i króliki. Nie zabrakło gry terenowej po lesie, rozwiązywanie zadań i ćwiczeń ruchowych oraz odszyfrowania skrzyni z niespodzianką. Następnie pierwszaki tarły marchewkę i kapustę do kiszenia. Nogami ugniatały warzywa w misie. Później dzieci z wielkim zapałem zbierały ziemniaki na polu. Z zebranych ziemniaków zrobiły pieczątki, którymi ozdobiły otrzymane fartuszki. Na koniec nastąpiła degustacja upieczonego przez dzieci ciasta. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała. Dziękujemy p. Małgosi i p. Grzegorzowi oraz ich pomocnikom za miłe przyjęcie i moc atrakcji!

Tekst i foto: Daria Pieczka