Dzień ziemniaka w Lubiewicach.

13 października oddziały zerowe A i B obchodziły Dzień Ziemniaka. Impreza odbyła się w świetlicy wiejskiej w Lubiewicach. Jako zwolennicy żywych lekcji, dzieci miały okazję poznać proces powstawania placków ziemniaczanych, od całego owocu, poprzez tarcie, smażenie, no i oczywiście jedzenie. Placuszki serwowane były z powidłami domowej roboty. Palce lizać, wszyscy zajadali z kilkoma dokładkami. Wybraliśmy się jeszcze na spacer do pobliskiego lasu, aby zobaczyć oznaki jesieni. Po spacerze czekała na nas niespodzianka w postaci pysznego ciasta domowej roboty. Potem był czas na zabawę na tamtejszym placu zabaw (chusta animacyjna, balony i różnego rodzaju gry). Atrakcją wyjazdu było spotkanie z panem strażakiem, który czuwał przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek. Pod jego okiem na koniec imprezy dzieci gasiły ogień z węża strażackiego. Dziękujemy rodzicom, którzy przyjechali, abyśmy wszyscy mogli pobyć razem oraz dziękujemy również paniom z KGW Lubiewice za udostępnienie sali i pomoc.