O ptakach w naszej szkole….

W piątek (4.12.2015 r.) w naszej szkole odbyły się ciekawe zajęcia przyrodnicze. Gościliśmy dwóch pasjonatów obserwowania i fotografowania przyrody (głównie ptaków), którzy zajmują się pracą zawodową z tym nie związaną. Pan Krzysztof Ogłuszka pracuje w radiu Weekend, a Pan Stanisław Tuszkiewicz prowadzi stolarnię. Nasi goście w bardzo ciekawy sposób mówili o ptakach, ich zwyczajach a także diecie. Opowiedzieli o kulisach powstawania zdjęć, które nam zaprezentowali a także pokazali sprzęt niezbędny, aby zajmować się takim hobby. Uczulono nas, abyśmy dbali o potrzeby ptaków. Dostaliśmy nawet w tym celu karmnik o także budkę lęgową. Doskonale wiemy, że powinniśmy je zimą dokarmiać. Dwóch uczniów naszej szkoły mogło nawet założyć na siebie kostium maskujący. Ciekawe, czy poznacie na zdjęciach kto to jest? Okazało się, że spotkanie przyniosło efekt w postaci podniesienia wiedzy ornitologicznej uczniów, która została sprawdzona przez prowadzących.

Zainteresowanych zapraszamy na profil facebookowy pana Ogłuszki:

www.facebook.com/Ogłuszka-na-Skraju-Lasu-257503074319846/ . Można tam obejrzeć zdjęcia ptaków (i nie tylko ptaków) wykonane przez Pana Krzysztofa.

Spotkanie to było możliwe dzięki Pani Małgorzacie Glamie. Dziękujemy bardzo!