SZCZECHURA RECYTOWAŁ… STACHURĘ

W dniu 16 lutego 2017 r. uczniowie naszego Gimnazjum mogli pochwalić się swoimi talentami podczas  XIII edycji Międzypowiatowego Konkursu Poezji i Prozy Miłosnej pt. “Miłość niejedno ma imię”. Impreza odbywała się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Martyna Kujawa z kl. III a zdobyła nagrodę w kategorii plastycznej oraz wyróżnienie w kategorii poetyckiej za wiersze “Kosz malin” i “Światełko miłości” . Także Ewa Iwicka z III a została nagrodzona za swoją walentynkę. Radosław Szczechura z III b został wyróżniony za recytację wiersza Edwarda Stachury pt. “Musisz mi pomóc”. W okazjonalnym Tomiku Poezji Miłosnej – wydanym przez organizatorów, czyli Gimnazjum nr 1 w Tucholi, znalazł się też wiersz pt. “Miłość jak ptaki”, którego autorką jest Patrycja Kamińska z kl. III b. W kategorii recytatorskiej udział brała także uczennica klasy II a Martyna Zabłocka, która zmierzyła się z wierszem Wisławy Szymborskiej pt. “Miłość od pierwszego wejrzenia”. Z wierszami wszystkich początkujących poetek z kl. III a i III b (Martyny Kujawy, Patrycji Kamińskiej, Marty Deręgowskiej, Moniki Dzikowskiej i Agnieszki Iwickiej) można będzie zapoznać się w klasie nr 22. Do konkursu uczniowie przygotowywani byli przez Wiesławę Gulatowską, Iwonę Szumińską – Łyczywek i Renatę Szymczak.

tekst i foto: Renata Szymczak