„Pajęczyna marzeń”

W czwartkowe przedpołudnie 17 listopada uczniowie klasy VI i V b  Szkoły Podstawowej w Lubiewie uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach w ramach programu edukacyjno – profilaktycznego „Pajęczyna marzeń”. Zajęcia poprowadzone zostały przez przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Narkomanii w Bydgoszczy. Celem przeprowadzonych warsztatów było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego poza ekranem komputera oraz ukazanie negatywnych następstw nadmiernego korzystania z komputera, Internetu, gier sieciowych i portali społecznościowych. Ponadto uczniowie poznali korzystne aspekty korzystania z Internetu, zagrożenia wynikające z bycia w “sieci”, kształtowali umiejętności korzystnego szukania informacji w Internecie, rozpoznawali zagrożenia związane z Internetem oraz nabyli umiejętności pozytywnego korzystania z “sieci”. Koordynatorem działania była Karolina Przybysz.