Finał Szlachetnej Paczki

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, która opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką dwie rodziny, stając się tym samym Darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną : uczniów, rodziców i nauczycieli. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 8 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, blender, poduszki , przybory szkolne, suszarkę na pranie oraz prezenty.

Dzień przed przekazaniem – wielkie pakowanie. W akcję włączyli się uczniowie oraz pracownicy szkoły. Wszystkie artykuły zostały podzielone na poszczególne paczki, trzeba je było zapakować w kartony.  Gotowe , zakodowane paczki zostały zapakowane do auta. 22 grudnia odbył się wielki finał! Tego dnia wczesnym rankiem dwóch wolontariuszy wraz z pracownikiem szkoły – Katarzyną Laskowską wyruszyli, aby obdarować dwie rodziny z powiatu tucholskiego. Radość wśród domowników – a zwłaszcza dzieci była nie do opisania.  W naszej obecności zostały rozpakowywane kartony, na koniec wspólna fotka i na tym zakończyło się nasze zadanie. Otrzymaliśmy dyplomy i podziękowania. Wzruszenie udzieliło się wszystkim. Wracaliśmy do domu w poczuciu dobrze spełnionej misji.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym.

Szkoła Podstawowa w Lubiewie serdecznie dziękuje za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom.

Szczególne podziękowania ślę do Pana Adama Grubickiego, który swoim NAJWIĘKSZYM zaangażowaniem wsparł obie rodziny.

Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.