KATAR zdobyty!

Lubiewscy uczniowie z teatrów: ,,A co tam II” oraz ,,A co tam” pod  opieką Beaty Ziółkowskiej i Weroniki Karczewskiej, wzięli udział w KONFRONTACJACH AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ REGIONU w Toruniu, które odbywały się 7 grudnia.

Pierwszy etap konkursu polegał na nadesłaniu nagranego spektaklu, powołane jury miało zadanie wytypować ścisłą szóstkę, w której ku naszej radości znalazły się dwa zespoły z Lubiewa. Finał odbywał się w klimatycznym miejscu :studenckim klubie ODNOWA w Toruniu. Oprócz obejrzenia finałowych spektakli braliśmy udział w warsztatach skierowanych dla młodzieży jak i instruktorów.

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży prowadziła – Dominika Miękus, aktorka Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu a dla instruktorów – Agnieszka Zakrzewska, pedagożka teatru, specjalistka ds. teatru WOAK.

Jury w składzie:

• Barbara Rogalska – aktorka, pedagożka teatru, autorka i realizatorka projektów z dziedziny teatru,
  • Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, specjalistka ds. teatru
    w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu,
    Paweł Paszta – reżyser, pedagog teatru, dyrektor ds. artystycznych Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu,
  • Jan Polak – aktor i reżyser teatralny, kierownik artystyczny Teatru Ludzi Upartych, dyrektor Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku,
  • Jerzy Rochowiak – autor tekstów o teatrze i dla teatru, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

Po obejrzeniu 5 spektakli (jeden nie dojechał) zakwalifikowanych do finałowego przeglądu, postanowiło przyznać nagrody  równorzędne w wysokości 1000 zł dla:

• teatru A co tam z SP im. Wojska Polskiego w Lubiewie za spektakl ,,Dobrostan”
  • teatru Bene Nati z LO w Lipnie za spektakl,, One”
  • teatru Zakręt z ZSS nr 1 w Kruszwicy za spektakl ,,Mam tę (nie)moc”
  • teatru Witraż z MDK nr 4 w Bydgoszczy za spektakl ,,Wielki mały człowiek”.

oraz  GRAND PRIX w wysokości 2000 zł  dla teatru A co tam II z Lubiewa za spektakl ,,Zamknijcie oczy”.

Jury gratulowało teatrom z Lubiewa żywiołowości scenicznej, rozwiązań reżyserskich a przede wszystkim gry zespołowej. Jesteśmy  szczęśliwi i dumni.

W skład zespołu ,,A co tam II” wchodzą:

Lena Barczyńska, Kornelia Ziółkowska, Klaudia Kapka, Agnieszka Kłosowska, Dominika Kiełpikowska, Marysia Hemin, Wiktoria Regent, Martyna Jaśtak, Igor Wilkowski, Julek Neumann, Timur Kaniowski, Czarek Krasoń.

Natomiast w skład zespołu ,,A co tam” – grupa starsza (większość już szkoła średnia) wchodzą:

Mateusz Musolf, Weronika Mrozik, Oliwia Weyna, Zuzia Kiełpikowska, Dawid Łuczywek, Amelia Januszewska, Bartek Krasoń, Agata Stefan, Mateusz Junka, Sebastian Tetzlaff, Iza Żelazna, Małgosia Prabucka, Kornelia Ziółkowska, Klaudia Kapka.

tekst i foto: B. Ziółkowska