Lilka na podium – Wojewódzki Turniej Słowa 2023 „Dzieci mają głos”.

24 listopada 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się etap finałowy Turnieju Słowa „Dzieci mają głos” 2023. Turniej Słowa obejmował swym zasięgiem województwo kujawsko-pomorskie i miał charakter otwarty. Do Finału Turnieju Słowa w trzech kategoriach wiekowych zakwalifikowanych zostało 62 uczestników, z miejscowości Lubiewo, Tuchola, Sępólno Krajeńskie, Solec Kujawski, Nakło nad Notecią, Sadki, Wieniec, Brześć Kujawski, Kikół, Lipno, Kokocko, Osiek nad Wisłą, Mrocza, Witosław, Śliwice, Wichowo, Chełmno, Małe Łunawy, Sławsk Wielki, Witosław, Więcbork, Tłuchowo.

Jury obradowało w składzie:

• JERZY ROCHOWIAK- autor sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury oraz wieloletni Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu;
  • ANNA SERWACH – animatorka kultury, absolwentka kulturoznawstwa o specjalności teatrologicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i absolwentka Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu, aktorka Teatru „Śmigło” działającego przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury.
  • ALICJA LIJEWSKA – animatorka kultury, ukończyła studia na kierunku Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych, obecnie instruktorka i aktorka w Dziale Artystycznym KPCK.

Naszą szkołę reprezentowały Liliana Iwicka z klasy II( wych. Beata Ziółkowska) oraz Marysia Mrozik z z klasy III ( wych. Barbara Oleksiak).

Lilka uplasowała się na II miejscu w kategorii klas I-III. Ogromnie się cieszymy i gratulujemy obu dziewczynkom!

Prezentacjom konkursowym towarzyszyły omówienia warsztatowe przeprowadzone przez jurorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy – podziękowania, a nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody pieniężne i książkowe.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Nagrody zostały częściowo ufundowane przez Fundację Powszechnego Czytania.

tekst i foto: B. Ziółkowska