Prima Aprilis inaczej… szkolny dzień profilaktyki

Prima Aprilis inaczej… szkolny dzień profilaktyki

Dzień 1 kwietnia, znany jako Prima Aprilis wybraliśmy na obchody Szkolnego Dnia Profilaktyki. Przedsięwzięcie odbyło się tym razem pod hasłem „PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO”. Piątkowy poranek rozpoczęliśmy pokazem tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennic klas ósmych: Leny Barczyńskiej, Korneli Ziółkowskiej, Aleksandry Ostrowskiej, Ewy Siudy, Anny Łepek i Marii Łepek. Występ miała okazję podziwiać cała społeczność szkolna.

Z uwagi na żartobliwy charakter tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły, założyli fantastycznie kolorowe i szalone ubrania a najmłodsi przebrali się za owoc, warzywo. Wszyscy uczestnicy otrzymali również owoce, którymi częstowały uczennice klasy VIIIa.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty z psychodietetykiem p. Anną Misiak – Kilanowską. Dzieci przyrządziły ze zdrowych składników wesołe kanapki, które znikały w okamgnieniu. Były również zabawy i tańce. Na spotkaniu z pielęgniarką p. Aleksandrą Myszkowską dominował temat zdrowego odżywiania, dbania o zęby i higienę. Podczas  zajęć z fizjoterapeutką Martą Deling omówiony został problem wad postawy oraz ćwiczenia wspomagające prawidłowy rozwój fizyczny.

Uczniowie klas IV- VI również uczestniczyli w warsztatach z psychodietetykiem i kolejnym z zaproszonych gości fizjoterapeutą p. Nikolaiem Kielbratowskim. W czasie zajęć świetnie bawili się podczas wykonywania zadań terapeutycznych dotyczących zdrowej żywności oraz właściwej postawy ciała.

Natomiast młodzież klas VII i VIII miała wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. nadkom. Moniką Hermann z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, poruszając tematy odpowiedzialności prawnej nieletnich, i zagrożeń wirtualnego świata.  Uczniowie mieli też okazję porozmawiać nt. uzależnień, czynników zachowań ryzykownych z psychoterapeutką p. Iwoną Kotlęgą. Tego dnia gościliśmy również p. Monikę Siekierka – specjalistkę ds. transplantologii, która podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat przeszczepu organów osobom poszkodowanym.

Grono zaproszonych specjalistów oraz  przekazane przez nich tak ważne treści dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa, odpowiedzialności za własne decyzje, z pewnością zostawią ślad w pamięci naszych uczniów.

Organizacja Szkolnego Dnia Profilaktyki możliwa była dzięki finansowemu wsparciu GKRPA w Lubiewie. Nad przebiegiem działań profilaktycznych czuwały: Karolina Przybysz, Karolina Helmin, Ewa Weyna, Justyna Bartnik.

 

Skip to content