Spotkanie z Mistrzem!

Uczniowie kl. III drugi rok poznają zasady królewskiej gry. Na lekcji edukacji przez sachy w dniu 13.02.2019r. gościliśmy zawodnika OSirTuchola I kategorii szachowej, kapitana drużyny Piotra Jarosza. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wspomnień pana Piotra o początkach swej przygody z szachami oraz o zasadach uczestnictwa w turniejach szachowych, do których serdecznie wszystkich zapraszał. Na koniec wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas gry w symultanę. Uczniowie kl. III doskonale wiedzą, że symultana polega na jednoczesnym graniu mistrza z każdym z osobna… ale co to dla mistrza? Była niezła zabawa. Najdłużej broniły się dziewczyny tj. Karolina Kołakowska, Roksana Kiljańska oraz Iza Zielazna. Na koniec nasz gość podziekował wszystkim za “ducha walki” i zachęcił do dalszej zabawy z szachami.