Turniej unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły w Lubiewie za nami

9 maja odbył się w naszej szkole turniej unihokeja o Puchar Dyrektora Szkoły w Lubiewie. Na nasze zaproszenie odpowiedziały szkoły z Pruszcza i Sicienka.  Zawody były elementem przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Elblągu. W turnieju dziewcząt graliśmy 2 rundy z każdą drużyną. SP Lubiewo musiało uznać wyższość drużyny z Sicienka w obu spotkaniach zakończonych wynikami 3:5 i 3:6. W meczach pomiędzy szkołą z Pruszcza i Sicienka także górą było Sicienko wygrywając kolejno 6:2 i 5:2. Najbardziej zacięta była rywalizacja pomiędzy Lubiewem a Pruszczem. W pierwszym meczu górą była drużyna Lubiewa wygrywając 11:4. W drugim spotkaniu wygrał Pruszcz 3:2.  Zawody zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem drużyny Sicienka. Drugie miejsce zajęła nasza drużyna z 4 punktami. 3 miejsce zajęła drużyna z Pruszcza.  W turnieju chłopców rywalizowały drużyny Lubiewa i Pruszcza. Decyzją opiekunów podzieliliśmy składy chłopców na 2 zespoły.  W pierwszym spotkaniu SP Lubiewo pokonało nasz drugi zespół UKS “Grom” Lubiewo 5:2. W drugim spotkaniu  SP Lubiewo pokonało SKU Pruszcz 14 do 1.

Druga drużyna Pruszcza zremisowała z naszą drugą drużyną 3 do 3. W wewnętrznym pojedynku  gości z Pruszcza zanotowaliśmy zwycięstwo drugiej drużyny 5 do 4.  Nasze rezerwy zremisowały z pierwszym Pruszczem 4:4. W ostatnim pojedynku SP Lubiewo pokonało SKU Pruszcz 2 5 do 1.

Zawody wśród chłopców wygrała pierwsza drużyna Lubiewa z kompletem punktów i świetnym bilansem bramek 24:4. Drugie miejsce zajęła drużyna SKU Pruszcz 2 z 4 punktami. na trzecim miejscu uplasowała się nasza druga drużyna z 2 punktami. tabelę zamknęła 1 drużyna Pruszcza z 1 punktem.

Zawody uprzyjemnił słodki poczęstunek w postaci gofrów, które przygotowała pani Ewa Weyna wraz z uczennicami z klasy 8. Serdecznie dziękujemy!

Turniej był elementem przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.

Turniej odbył się w ramach projektu “Wygrać marzenia” realizowanego przy wsparciu Urzędu Gminy w Lubiewie.