Żywa lekcja samorządności

Nasi ósmoklasiści udali się do Urzędu Gminy w Lubiewie, aby utrwalić i poszerzyć swą wiedzę oraz poznać pracę urzędników samorządowych. Zajęcia poprowadziła wójt Joanna Jastak. Uczniowie mieli możliwość skonfrontowania swej wiedzy z rzeczywistością. Poznali nazwy referatów, wysokość budżetu jakim dysponuje gmina oraz jak jest wydatkowany. Nie zabrakło także informacji poświęconej historii tego urzędu. Ciekawym elementem była możliwość zapoznania się z dokumentem powodującym do istnienia obecną gminę Lubiewo . Jest to znamienne, gdyż w tym roku obchodzimy jej jubileusz 50 -lecia . Podczas spotkania towarzyszyła nam pani Beata Napiątek, która pełni funkcję sekretarza. Zainteresowaniem uczniów cieszyła się wycieczka po urzędzie i zerknięcie do niektórych referatów. Był również czas na pytania uczniów. Miłym akcentem na zakończenie były przygotowane drobne upominki. Sądzę, iż takie spotkania staną się już tradycją. Dziękujemy pani wójt, Joannie Jastak, za tak życzliwe przyjęcie, podzielenie się fachową wiedzą oraz gościnność z jaką zostaliśmy przyjęci.