Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap powiatowy

Dnia 28.04. 2022 r. w Nadleśnictwie Zamrzenica został rozstrzygnięty etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W grupie wiekowej klas I-IV, po teście pisemnym i ustnym finale przed komisją oficerów straży państwowej, najlepszym okazał się uczeń naszej szkoły Nikodem Ratkowski. Gratulujemy ! Ten sukces nie przyszedł łatwo. Należało zapoznać się z wieloma zagadnieniami, często z pogranicza szkół pożarniczych, by móc odpowiedzieć na pytania z ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa w Polsce, zasad bezpieczeństwa, profilaktyki zagrożeń, środków i sprzętu gaśniczego, udzielania pierwszej pomocy itp. Nikodem już wie, np.: „Co to jest i do czego służy sito kominowe? W jaki sposób i czym gasić, np. pożar sadzy w kominie?”, „ Co w strażach oznacza , np. GCBAM 6/32” itp.

W związku z tym sukcesem w maju br. Nikodem będzie reprezentował Powiat Tucholski na szczeblu wojewódzkim tego konkursu w swojej grupie wiekowej.  Nie jest to pierwszy sukces uczniów naszej szkoły w w/w turnieju. Od lat chętnych do tych zmagań przygotowuje  p. Stefan Ochendal.