Sprawozdanie ze szkolenia nauczycieli w zakresie realizacji zadania “Bezpieczna i przyjazna szkoła”

14 października 2015 roku w Zespole Szkół w Lubiewie w ramach realizacji zadnia “Bezpieczna i przyjazna szkoła” odbyły się kolejne warsztaty dla nauczycieli i pracowników. Szkolenie prowadził pan Jacek Wiaderny – psycholog Centrum Medicus w Gdańsku. Tematami spotkania były przede wszystkim narkotyki oraz cyberprzemoc, czyli forma przemocy do której wykorzystywany jest internet. Pan psycholog przedstawił również pełne spektrum przyczyn sięgania po alkohol i nikotynę przez polską młodzież,
omówił problem narkomanii w środowisku szkolnym, ukazując pierwsze sygnały wskazujące na zażywanie, poruszył aspekt najnowszych zagrożeń (dopalaczy, poppersów czy e-narkotyków). Warsztaty zakończone zostały wskazaniem sposobu, jak reagować, jak rozmawiać z uczniami eksperymentującymi z używkami.