Komunikat z finałów wojewódzkich dziewcząt

14 grudnia nasze młodsze zawodniczki rywalizowały w Finale Wojewódzkim Unihokeja Igrzysk Dzieci we Wielgiem. W ramach imprezy startują dziewczynki rocznika 2010 i młodsze. Na starcie imprezy stanęły 4 najlepsze drużyny w województwie. SP Ruże, SP 17 Grudziądz, SP Rogowo i SP Lubiewo. W pierwszym spotkaniu rywalizowaliśmy z doświadczonym zespołem z Rogowa. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. W następnym spotkaniu ulegliśmy zespołowi Ruże 1:2. O brązowy medal walczyliśmy z Grudziądzem. Zwycięstwo w meczu 2:1 dało nam brązowe medale. To podwójnie wielki sukces, ponieważ mieliśmy tylko 3 dziewczynki z rocznika 2010, a poza tym nasz zespół zdziesiątkowały choroby. Nie mieliśmy 4 dziewczyn, które grały z nami w półfinale.

Skład brązowej drużyny: Aurelia Cemka, Weronika Gac, Maria Gackowska, Zuzanna Jajor, Roksana Kiljańska, Karolina Kołakowska, Gabriela Krzywoszyńska, Zuzanna Pieczka, Julia Tymińska, Patrycja Zwiefka. Nie można zapominać o dziewczynach, których nie mogliśmy zabrać na finał ze względu na chorobę: Weronika Grabowska, Natalia Jastak, Maria Krzywoszyńska, Maja Partyka. Opiekunem zespołu była Monika Wilkowska-Kowalska.

15 grudnia nasze starsze zawodniczki z roczników 2008 i 2009 rywalizowały w Finale Wojewódzkim Unihokeja Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zbicznie. Na starcie imprezy stanęły zespoły z SP Gąsawa, SP Ruże, SP Jajkowo i SP Lubiewo. W pierwszym spotkaniu zebraliśmy ciężkie baty od Gąsawy wynik 0:9 praktycznie ustawił nasze cele na walkę o drugie miejsce. Remis z Jajkowem 1:1 i pozostałe wyniki w turnieju dały nam jasny cel – wygrana z SP Ruże daje nam srebro. Zaczęliśmy dobrze od prowadzenia i później jeszcze w pierwszej połowie zdobyliśmy bramkę na 2:0. Potem straszliwe zamieszanie spowodowane przez sędziego, zmieniającego decyzję która strona wykonuje rzut wolny spowodowała utratę bramki. Odpowiedzieliśmy w najlepszy możliwy sposób strzelając bramkę na 3:1. Takim wynikiem zakończył się mecz, a my mogliśmy cieszyć się z zajęcia 2 miejsca w województwie. Drużyna z Gąsawy wygrała zdecydowanie cały turniej zdobywając złoto. Podobnie jak młodsze koleżanki nasz zespół także ucierpiał w wyniku chorób. Dość powiedzieć, że mieliśmy tylko 1 rezerwową. Na zawody, w których można wystawić 12 zawodniczek pojechaliśmy w 7 osób. Skład srebrnej ekipy: Lena Fiedorek, Julia Grabowska, Martyna Grzempa, Maria Helmin, Zofia Nowacka, Laura Nowak, Kamila Szymańska. Przez chorobę nie mogło z nami być Martyny Mrugowskiej i Aurelii Urban. Opiekunem zespołu był Waldemar Górecki. Obie ekipy nawiązały do najlepszych lat w naszej szkole, mamy nadzieję, że to dobry prognostyk na następne lata. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek!!!

zdjęcia ze Zbiczna