Szkolny Tydzień Profilaktyki

Tegoroczny Szkolny Tydzień Profilaktyki rozpoczęliśmy aktywnymi  zajęciami dla najmłodszych. Pani Marta Szyszka oraz Pani Daria Szczęsna poprowadziły fantastyczne zajęcia ruchowe z elementami zabawy. Ponadto tego samego dnia, Pani Joanna Grzempa – szkolny psycholog przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat autyzmu. Przygotowała i wyeksponowała również w postaci kącika informacyjnego, bardzo ważne treści dotyczące zaburzenia jakim jest autyzm.

Kolejny dzień przyniósł spotkania ze specjalistami w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich i cyberprzemocy. Uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych przez kuratora społecznego Panią Halinę Chilewską nt.  odpowiedzialności prawnej nieletnich. Równolegle odbyły się spotkania z asp. szt. Panem Marcinem Matyskiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nt. cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Aktywne zajęcia dla uczniów klas IV i V z zakresu samoobrony i radzenia sobie z agresją odbyły się na sali gimnastycznej pod kierunkiem instruktora Pana Bartłomieja Giersza.

Środa przebiegła się pod hasłem zajęć z psychodietetykiem – Panią Karoliną Ziółkowską oraz warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzonych przez Pana Krystiana Puczyńskiego.

Podsumowaniem całego tygodnia działań profilaktycznych były spotkania z absolwentami Szkoły Podstawowej w Lubiewie: Panem Kacprem Ochendalem, Panem Robertem Gackowskim oraz Panem Sławomirem Kulikowskim. Praca zawodowa, pasje muzyczne, podróże, które wypełniają codzienne życie naszych wyjątkowych gości, wzbudziły w naszych uczniach wiarę w siebie oraz zainspirowały do realizacji własnych planów i marzeń.

Na zakończenie odbył się długo wyczekiwany przez całą społeczność szkolną „Mam Talent”. Uczniowie klas 0- V przedstawili swoje niezwykłe umiejętności, pasje i  talenty. Królowały piosenki, pokazy tańca, gra na instrumencie, pokaz capuery, pokaz mażoretki, gimnastyka oraz kabaret.

Występy naszych wyjątkowych uczniów nagradzało jury w składzie: Pan w-ce dyrektor Roman Gulatowski, Pani Bożena Gniot przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubiewie, Pani Halina Chilewska – kurator społeczny  przy Sądzie Rejonowym w Tucholi,  Pani Katarzyna Laskowska – referent w Szkole Podstawowej w Lubiewie.

Pierwsze miejsce w kategorii klas 0-III zajęła grupa dzieci z klasy IIIb: Maria Mrozik, Eliza Jabłońska, Emilia Grabowska, Nikola Siuda, Igor Jurkiewicz, Basia Melnyczek, Julian Marciniak z piosenką „Kawka na wynos”. Drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Mroczek z kl. Ib w pokazie mażoretki. Natomiast trzecie miejsce zajął Natan Wamka z kl. IIa w utworze „Ale jazz”. W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła Aurelia Kierzkowska z utworem „Dzięki, ze jesteś tu”. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Jajor z utworem  „Mamma Mia”, a trzecie miejsce wyśpiewał Alan Mazieńczuk  z piosenką „Jestem Twoja bajką”. Gratulujemy zwycięzcomJJJ

Podczas trudnych obrad jurorów mogliśmy podziwiać wspaniały występ Chóru Szkolnego pod opieką Pani Ani Porożyńskiej.

Wszyscy z zachwytem i zapartym tchem śledzili występ naszej uczennicy Edyty Górki i dziewczynek z zespołu w pokazie gimnastyki sportowej. Niezwykłe umiejętności trenują pod okiem instruktorki Pani Weroniki Schreiber.

Swoją obecnością zaszczyciły nas tego dnia Pani Joanna Jendykiewicz – Owczarek Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz Pani Monika Derengowska – Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Lubiewie.

Wszystkim osobom, które przyjęły zaproszenie i wsparły swoim udziałem nasze działania profilaktyczne z całego serca dziękujemyJ

Realizacja powyższych działań profilaktycznych możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków GKRPA w Lubiewie. Osoby zaangażowane w całe przedsięwzięcie to: Karolina Przybysz, Joanna Grzempa, Karolina Helmin, Ewa Weyna.