Relacja z Dnia Dziecka

W naszej szkole w ubiegły piątek -07.06.2019r. zorganizowano Dzień Dziecka, podczas którego poszczególne grupy wiekowe miały okazję uczestniczyć w przeróżnych warsztatach. Natomiast najstarsi uczniowie klas VII- VIII Szkoły Podstawowej oraz III gimnazjum w tym dniu rozegrali zacięte rozgrywki unihokeja. Całe przedsięwzięcie rozpoczęliśmy od apelu, podczas którego nastąpiło uroczyste przekazanie opieki nad pocztem sztandarowym następcom. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły przez ostatnie 3 lata koleżankom i kolegom:

I skład: chorąży Mateusz Musolf, asysta Marta Pieczka i Natalia Michalska

II skład: chorąży Bartosz Krasoń, asysta Weronika Mrozik i Amelia Januszewska

Podczas Dnia Dziecka klasy czwarte oraz klasa pierwsza miały możliwość obejrzenia przedstawień oraz tańca przygotowanych przez uczniów klasy „0”, II, III. Na naszych wychowanków na boisku szkolnym czekały również dziewczynki z klas piątych i zachęcały do udziału w zumbie. Zapraszamy Was do obejrzenia tej relacji. Następnie wszystkie dzieci miały okazję wykonać samodzielnie slime. Nasze pociechy uwielbiają eksperymentować z różnymi masami i mieszaniem rozmaitych składników, co udowodniły swoim zaciekawieniem podczas warsztatów chemicznych prowadzonych przez wybranych uczniów klasy ósmej. Tego dnia uczniowie również sprawdzali swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu fantomów szkoleniowych. W sali nr 25 na dzieci czekały różne zabawy rozwijające ich kreatywność, a na boisku szkolnym przygotowano folie, na których powstały fantastyczne obrazy malowane farbami. Z zaciekawieniem wychowankowie podziwiali pokaz kalisteniki czyli aktywności fizycznej polegającej na treningu siłowym. Tego dnia uczniowie sprawdzali również swoje umiejętności kulinarne- przygotowania i wypiekania bułeczek oraz przygotowania ciasta i smażenia flendzy. Zapachy unosiły się w całej szkole, co wzmagało nasze apetyty.  Wiele radości naszym wychowankom sprawiła również strefa animacji i zabaw ruchowych na boisku, z której korzystali nawet starsi uczniowie. Młodsi wzięli również udział w zajęciach integracji sensorycznej oraz wykonali przeróżne ćwiczenia na magicznym dywanie w sali 31. Ci, którzy uwielbiają muzykę nauczyli się tańca belgijskiego.  Warto wspomnieć o pysznej grochówce, którą przygotowały dla nas panie kucharki. Ten dzień wypełniony wieloma atrakcjami przysporzył nam wiele wrażeń. Wszyscy ze szkoły wychodziliśmy z uśmiechami na twarzach.

Dziękujemy dyrekcji pani Jolancie Kowalskiej oraz panu Romanowi Gulatowskiemu, wszystkim opiekunom grup, prowadzącym zajęcia: pani Romie Iwickiej, panu Ściborowi Winkelowi, pani Monice Wilkowskiej – Kowalskiej, panu Waldemarowi Góreckiemu, panu Mateuszowi Wolskiemu, panu Krystianowi Puczyńskiemu, pani Małgosi Porożyńskiej, pani Gabrysi Mrozik, pani Renacie Szymczak,  pani Agnieszce Kaniowskiej, pani Danucie Chmarze, pani Beacie Ziółkowskiej, pani Wiesławie Pianowskiej, pani Hani Gawin, pani Dari Pieczce, Pani Teresie Gackowskiej, pani Karolinie Przybysz, pani Grażynie Śliwińskiej i pani Hani Reszkowskiej- Lipińskiej za przygotowanie poszczególnych warsztatów, pokazów, przedstawień i innych przedsięwzięć. Dziękujemy również koordynatorkom całej akcji: pani Justynie Bartnik oraz pani Karolinie Helmin.