Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia.

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwsze dwa miesiące to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania. Ten szczególny dzień odbył się 28 października w Domu Kultury w Lubiewie. Uroczystość poprowadziły starsze koleżanki Magdalena i Paulina z klasy IV i spisały się na medal! Dwadzieścioro  uczniów klasy I  Szkoły Podstawowej w  Lubiewie  zostało przyjętych do szkolnej społeczności.

Na wstępie  w czarodziejskiej  atmosferze uczniowie, wśród lewitujących kluczy, zaprezentowali swoje umiejętności. Zastanawiając się kim będą w przyszłości ,,czarująco” stawali się magami, lekarzami, piratami. W długich pelerynach pierwszaki wyczarowały melodię na Bum Bum rurkach i dzwonkach z filmu ,,Piraci z Karaibów” po czym w rytm rapu demonstrowały niezadowolenie z ,,szybkości” wykonywanych czynności  dnia codziennego, by zakończyć swój program jednym słowem, jakże dziś nadużywanym -,,ZARAZ”.

Po zaprezentowanej części artystycznej w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści w pięknych biretach, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania, dyrektor  szkoły pani Jolanta Kowalska dokonała uroczystego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Lubiewie” dotykając kluczem, niczym czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści obdarowani prezentami, za które wszystkim bardzo dziękują, z uśmiechami na twarzach mogli oddać się słodkościom przygotowanym przez rodziców na tę okazję.

To był bardzo emocjonujący dzień 🙂

tekst i foto: B. Z