Tajniki fotografii

Uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w spotkaniu z profesjonalnym fotografem – Panią Martyną Kulczyk z Lubiewa. Artystka zaprezentowała zbiór różnorodnych aparatów dawnych i współczesnych. Najwięcej zainteresowania wzbudził aparat mający 120 lat. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia kilku obiektywów. Poznali sposoby robienia zdjęć zwracając uwagę na przesłony, ustawienia czasowe i światło. Pani Martyna zdradziła również kilka tajników ze swojej praktyki. Duże zainteresowanie wzbudziły prezentowane zdjęcia przedstawiające  różnorodne tematy i techniki wykonania: zdjęcia z sesji, imprez okolicznościowych, rodzinnych, urodzinowych, ślubnych. Ciekawe były też fotografie plenerowe. Pani Martyna zwracała w nich uwagę na grę Słońca. Spotkanie potwierdziło, że trzeba i warto dążyć do realizacji swoich pasji i marzeń.

Tekst i foto: Wiesława Gulatowska