Mistrzostwa Polski w unihokeju Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców Elbląg 31.05- 02.06.2024

Mistrzostwa Polski w unihokeju Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców Elbląg 31.05- 02.06.2024

Na przełomie maja i czerwca odbył się w Elblągu XXIX turniej unihokeja szkół „Puchar Bałtyku” Od wielu lat turniej ten jest finałem ogólnopolskim rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Tym razem wśród najlepszych drużyn w Polsce znalazły się dwie reprezentacje szkoły w Lubiewie.

Droga do Mistrzostwa rozpoczęła się od wygranych w Mistrzostwach Powiatu Tucholskiego i Półfinałach Wojewódzkich.

Drużyna dziewcząt została Mistrzem Województwa na turnieju finałowym w Bydgoszczy pokonując rywalki z Wojnowa, Wielgiego i SP w Rużu. Był to drugi złoty medal osiągnięty przez nasze dziewczęta w historii szkoły.

Drużyna chłopców turniej finałowy rozgrywała w naszej sali. Chłopcy pokonali w finale drużyny SP Różanna, SP Gąsawa i SP Wielgie. Był to dopiero pierwszy złoty medal w historii naszej szkoły zdobyty przez chłopaków.

Przygotowania do startu w imprezie rozpoczęliśmy od przeglądu naszej kadry i wyboru zawodników chętnych do podjęcia treningów. Równocześnie rozpoczęliśmy przygotowania organizacyjne. Koszt startu oscylował około 14 tysięcy złotych. Rozpisaliśmy także program przygotowań ze startami kontrolnymi i jednostkami treningowymi. Start przygotowań sportowych to 19 lutego. W drugim tygodniu ferii zimowych odbyliśmy 5 treningów w formie obozu dochodzącego. Później prowadziliśmy treningi w soboty. Jednocześnie wykorzystywaliśmy zajęcia dodatkowe z projektów, które realizowane są w naszej szkole: Program SKS, WF z AWF, korzystaliśmy z zajęć realizowanych dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i ostatnio z nowego programu „ Aktywna Szkoła”. W trakcie przygotowań rozegraliśmy turnieje sportowe. W Pruszczu Festiwal Unihokeja Dzieci, gdzie wystawiliśmy aż trzy drużyny chłopców i dwie dziewcząt. W stawce 9 drużyn chłopców z trzech województw chłopcy z pierwszej drużyny wygrali wszystkie spotkania, pewnie wygrywając turniej, pozostałe drużyny zajęły 6 i 9 miejsce. Wśród dziewcząt nasze zawodniczki zajęły 6 miejsce. W turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły w Lubiewie Chłopcy zajęli 1 i 3 miejsce, dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu. 27 maja odbyliśmy wspólny trening na Hali Widowiskowo Sportowej w Pruszczu, za który bardzo dziękujemy.

Wyjazd był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubiewie, Urzędowi Gminy w Lubiewie, Szkoły w Lubiewie i Spółdzielni Uczniowskiej działającej przy naszej szkole.

Wyjazd do Elbląga zaplanowaliśmy na 14:00 w piątek, aby spokojnie się zakwaterować na miejscu. Po przyjeździe na miejsce i czynnościach organizacyjnych mieliśmy możliwość zwiedzenia elbląskiej starówki, która jest godna polecenia turystom. Po powrocie do bursy wszyscy mieli iść grzecznie spać, ale emocje wzięły górę i trochę ten proces się przedłużył . Dzień meczowy w sobotę rozpoczął się od pobudki o 6:45. Po śniadaniu pojechaliśmy na otwarcie imprezy. Pierwsze spotkanie chłopcy rozegrali o godzinie 9:55 z ZSP Orzysz. Spotkanie toczyło się pod nasze dyktando i zakończyło się wysokim zwycięstwem 11:4. W drugiej kolejce graliśmy z mistrzem pomorskiego ZS w Tuchomiu. Spotkanie zakończyło się naszym zwycięstwem 6:2. Jednocześnie swój turniej rozpoczęła drużyna dziewcząt. Mecz z SP Zakrzyn zakończył się porażką 4:8. Stawką trzeciej kolejki rozgrywek zespołu chłopców był awans do pierwszej ósemki rozgrywek i walka w niedzielę o najwyższe cele. Mecz z Budziszewem Wielkim pomimo zwycięstwa 8:5 nie był łatwy, czuć było spięcie w drużynie. Zainkasowane 3 punkty spowodowały, że awans stał się faktem. Dziewczęta rozgrywały swój mecz z ZSP Orzysz i ponownie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 2:6. W ostatniej kolejce chłopców spotkały się dwie najlepsze drużyny. Rywalizacja z późniejszymi mistrzami polski długo układała się po naszej myśli prowadziliśmy 3:1. Niestety jakość drużyny z SP 1 Sanok dała o sobie znać w trakcie trwania spotkania. W drugiej połowie przy stanie 4:6 daliśmy pograć młodszej ekipie. Mecz zakończył się porażką 5:13. Dziewczęta ostatni swój mecz rozegrały z drużyną SP Radzewo. Późniejsze Mistrzynie Polski pokonały nas 1:8. W niedzielę chłopcy rywalizowali w grupie E. Naszymi rywalami były zespoły z SP 21 Opole i SP 5 Zielona Góra. Awans do pierwszej czwórki dawały nam tylko dwa zwycięstwa. Mecz z Opolem od początku toczył się pod dyktando przeciwników, nie potrafiliśmy złapać odpowiedniego rytmu. Przegrana 3:5 zamknęła nam szanse medalowe. Kolejne spotkanie rozgrywaliśmy z Zieloną Górą. Stawką meczu był szansa walki o miejsce 5. Stawka meczu spowodowała, że walka pomiędzy drużynami była wprost szalona, mecz toczył się w bardzo szybkim tempie. Przez całe spotkanie mieliśmy lekką przewagę bramkową, jednak pod koniec Zielona Góra wyrównała na 4:4. 10 sekund przed końcem meczu strzeliliśmy gola na 5:4 i w meczu o 5 miejsce mieliśmy rywalizować z SP 11 Nowy Targ. Jednocześnie dziewczyny rywalizowały w meczach o miejsca 13- 15 z Malechowem i SP Zielona Góra. W meczu z Malechowem pomimo naszego prowadzenia 2:0 zremisowaliśmy 2:2. Ostatni mecz dziewcząt z Zieloną Górą zakończył się pewnym zwycięstwem Lubiewa 8:3. Ostatni mecz chłopców to walka ze zmęczeniem poprzednim meczem. Niestety nie znaleźliśmy recepty na dobrze dysponowaną ekipę Nowego Targu i ulegliśmy 2:5.

Chłopcy zakończyli Mistrzostwa Polski na 6 miejscu w stawce 18 zespołów w tym 13 mistrzów województw. Dziewczęta zakończyły rozgrywki na 13 miejscu w stawce 15 drużyn.

Opiekunami drużyn byli Monika Wilkowska Kowalska, Krystian Puczyński i Waldemar Górecki.

W składzie dziewcząt wystąpiły: Gabriela Krzywoszyńska, Aurelia Cemka, Natalia Jastak, Maja Partyka, Patrycja Zwiefka, Zuzanna Pieczka, Maria Gackowska, Zuzanna Jajor, Nadia Angelov.

W składzie chłopców wystąpili: Mirosław Angelov, Alan Nowak, Kamil Nowak, Igor Wamka, Jan Hoppe, Antoni Nowacki, Łukasz Babiński, Marcel Kiljański, Wiktor Dymarkowski, Jakub Kinowski.

Galeria zdjęć pana Krystiana. Miłego oglądania.

https://drive.google.com/drive/folders/1nebCocu2YcMfcp1qUJUZ4Pm7igUqS6-y?usp=sharing

Skip to content