Podsumowanie akcji  „Pomóżmy Ukrainie”

Podsumowanie akcji „Pomóżmy Ukrainie”

Dziękujemy za Wasze „otwarte serca”
Podsumowanie akcji „Pomóżmy Ukrainie”
Do godnego życia potrzebne nam są podstawowe środki. Dach nad głową, coś do ubrania, podstawowe środki codziennego użytku oraz coś czym można zaspokoić uczucie głodu i pragnienia. Nasi przyjaciele ze wchodu zostali tego pozbawieni. Zabrano im ich poczucie bezpieczeństwa, a w zamian zalano ich poczuciem niepewności o każdy kolejny dzień. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami postanowili pomóc. Okazując wielkie serce włączyli się w zbiórkę środków pierwszej potrzeby, artykułów spożywczych, odzieży oraz środków czystości. Zebrane środki zostały przekazane do Komendy Hufca Tuchola która z pomocą wojska przekazała je potrzebującym rodzinom na Ukrainie. Drużyna harcerska Skierki z Lubiewa dołączyła do akcji „Pudełka przyjaźni”. Pudełka te wykonano z myślą o najmłodszych, zawierały drobiazgi które miały dodać otuchy i rozweselić naszych małych przyjaciół z kraju objętego wojną. Do akcji przyłączyli się także uczniowie Małej Szkoły w Klonowie. Około 50 pudełek zostało przekazanych do GOPS i następnie dzięki tej instytucji zostało dostarczonych dzieciom przebywającym na terenie naszej gminy. Wsparcie w tej akcji okazał nam Hufiec Tuchola, który ze swoich zasobów wygospodarował około 40 Pudełek. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie i współdziałanie.
5 HDWP „Skierki „